Skoda Superb | Wyprodukowano milion egzemplarzy

Mało kto wie, ale flagowy model Skody zadebiutował już w 1934 roku. Był to pierwszy samochód czeskiego producenta, który wyposażono w silnik V8 i napęd na cztery koła. W tym roku z taśmy zjechał milionowy egzemplarz modelu Superb

Pierwsze wcielenie Skody Superb powstawało w latach 1934-1949. Z taśm produkcyjnych w Mlada Boleslav zjechało wtedy 2,5 tys. egzemplarzy. Model powrócił na rynek dopiero po kilku dekadach w 2001 roku. Pierwsze, współczesne wcielenie Superba powstało na wydłużonej płycie podłogowej Passata B5.

Samochód przekonywał do siebie bogatym wyposażeniem oraz rozwiązaniami zapożyczonymi z innych modeli koncernu Volkswagen. To właśnie w Superbie pojawiły się po raz pierwszy światła ksenonowe, podgrzewane fotele, szyberdach nawigacja oraz wiele rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Do 2008 roku wyprodukowano 136 100 egzemplarzy, po czym zadebiutowała kolejna generacja modelu.

Superb zaprezentowany w 2008 roku na targach motoryzacyjnych w Genwie był większy od poprzednika, a na dodatek występował w wersji kombi. Auto osiągnęło jeszcze większy sukces, a do 2015 roku wyprodukowano 618 500 egzemplarzy.

Skoda Superb w liczbachSkoda Superb w liczbach fot. Skoda

Trzecia generacja nowoczesnego Superba zadebiutowała w 2015 roku. Produkcja w czeskich fabrykach Skody nabrała jeszcze większego tempa, bowiem przez dwa lata wyprodukowano ponad 250 tys. egzemplarzy. I to właśnie kilka dni temu obiekt w Kvasinach wydał na świat milionowy egzemplarz Superba. Ten wyjątkowy samochód powstał w bogatej wersji Laurin&Klement o nadwoziu liftback.

Skoda SuperbSkoda Superb fot. Skoda

To właśnie Superb będzie pierwszym modelem Skody wyposażonym w technologię hybrydową. Premierę samochodu zaplanowano na 2019 rok, ale wcześniej na rynku pojawi się wersja po face-liftingu.

Więcej o:
Komentarze (16)
Skoda Superb | Wyprodukowano milion egzemplarzy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fff

  Oceniono 11 razy 7

  A gdzie informacja, że artykuł to reklama?

 • holtzwagen

  Oceniono 9 razy 5

  Przez teksty takie jak ten stopniowo porzucam moto.pl

  Są jeszcze portale które piszą o motoryzacji, a nie dzień w dzień robią NACHALNĄ REKLAMĘ koncernowi VAG

 • Gość: sc

  Oceniono 1 raz 1

  To, że goudy, czy morskiego schodzi kilka tysięcy razy więcej niż parmezanu, nie musi od razu oznaczać, że to najlepsze sery w "klasie żółtych podpuszczkowych". Serio.
  Pracodawca stara się zamawiać dla pracowników NAJTAŃSZE waciaki, kaski i gumofilce - dlaczego inaczej miałby postępować z samochodami służbowymi?
  Nie ma się co oszukiwać - wysoką sprzedaż nakręcają "zakupy flotowe". A tam czy to audi czy skoda, to auto długo nie pociągnie (wiadomo - "służbowy") - bierze się więc pod uwagę długość gwarancji i cenę, zaś aspekt "utrata wartości przy odsprzedaży" z uwagi na niską cenę właśnie, staje się trzeciorzędny. Ot, cała tajemnica "sukcesu".

 • polsilver100

  Oceniono 11 razy 1

  Only 3,9 L na 50km

 • Gość: ED

  0

  passat to dno,tylko SKODA SUPERB

 • pm7303

  Oceniono 4 razy 0

  W swojej klasie jest na pewno najlepsze, z tego co się orientuję nikt inny nie robi podróby klasy wyższej, na bazie zwykłego segmentu C (tutaj Passat) - typowe wozido dla 'Janusza', którego nie stać na porządny samochód, a kompleksy uwierają

 • londonerr

  Oceniono 8 razy 0

  Gratulacje dla Skody. Fajne autko.

 • lech2011

  Oceniono 6 razy 0

  a my za to wyprodukujemy miliony aut elektrycznych.
  To deklaracja premiera Morawieckiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX