Jaguar I-Pace | Premiera we Frankfurcie

Pierwszy, elektryczny Jaguar I-Pace wzbudza duże zainteresowanie, ale brytyjski producent cały czas przeciąga premierę. Model zadebiutował rok temu w Los Angeles, potem pojawił się w Genewie, a teraz wszystkie znaki wskazują, że we Frankfurcie zobaczymy finalną wersję

Zagraniczne źródła powołujące się na informatorów z koncernu donoszą, że Jaguar przygotowuje się na debiut już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Ogólny wygląd samochodu powinien pozostać bez zmian. Podobno 80 procent rozwiązań z wersji koncepcyjnej pojawi się w wersji produkcyjnej.

Pod maską modelu I-Pace umieszczono akumulator litowo-jonowy o pojemności 90 kWh oraz dwa silniki elektryczne rozmieszczone po jednym na osi. Całość dostarcza 400 KM maksymalnej mocy i 700 Nm momentu obrotowego. Bezpośrednim konkurentem brytyjskiego modelu będzie Tesla Model X, dlatego możemy się spodziewać maksymalnego zasięgu w okolicach 350 km. Czas sprintu do setki zajmie około 4 sekundy.

Pierwszy, elektryczny SUV Jaguara będzie powstawał w fabryce Magna Steyr w Austrii. Produkcja ruszy na początku 2018 roku, a kilka miesięcy później samochód zadebiutuje w salonach. Nie znamy jeszcze ceny, ale pierwsze spekulacje mówią o kwocie w okolicach 300 tys. zł. Producent już zbiera zamówienia od zainteresowanych klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.