Volkswagen T-Roc | Polo w szatach SUV-a

Volkswagen jeszcze w tym roku wypuści na drogi małego crossovera segmentu B. Do tej pory poruszaliśmy się w sferze plotek i domysłów, teraz sam producent uchylił rąbka tajemnicy

Machina promocyjna ruszyła - Volkswagen opublikował pierwsze zdjęcia i film z nowym crossoverem w roli głównej. Producenci zwykle zaczynają od tzw. teaserów (np. zdjęcie lampy albo kawałka grilla), ale Niemcy postanowili zaprezentować T-Roca jeszcze w charakterystycznym kamuflażu.

Do premiery T-Roca nie pozostało zbyt wiele czasu. Volkswagen oficjalnie zaprezentuje crossovera podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie na jesieni. Możliwe, że internetowa premiera będzie miała miejsce chwilę wcześniej (możliwe, że w sierpniu). Produkcja w zakładach w Palmeli (Portugalia) ma ruszyć już w drugiej połowie tego roku, a pierwsze auta trafią do klientów w Europie przed końcem 2017 r..

Jakiś czas temu T-Roc został przyłapany praktycznie bez kamuflującego makijażu:

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc Fot. Auto Bild

Nowy model zostanie zbudowany na płycie podłogowej MQB. Zapowiadający produkcyjnego T-Roca koncept mierzył 4,18 m długości, 1,83 m szerokości oraz 1,5 m wysokości. Nowy Volkswagen będzie więc bezpośrednimi konkurentem takich modeli jak Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka, Peugeot 2008, Jeep Renegade.

Pod maskę trafią dobrze znane silniki z Golfa i Polo. Możemy się spodziewać trzycylindrowego silnika 1.0 oraz czterocylindrowego 1.5, a oprócz tego popularne w Europie silniki wysokoprężne ze znaczkiem TDI – 1.6 i 2.0. W połączeniu z tymi jednostkami będzie dostępna 6-biegowa skrzynia ręczna oraz 7-biegowa skrzynia DSG. Napęd ma być przekazywany na przednią oś lub wszystkie koła.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen T-Roc może zagrozić liderom segmentu, czyli Renault Captur i Peugeotowi 2008?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.