Mercedes SLC | Czy to koniec modelu?

Mercedes jakiś czas temu informował, że zamierza uprzątnąć swoją gamę modelową, a zbyt niszowe auta pójdą pod nóż. Taki los może spotkać Mercedesa SLC

Jak donosi zwykle dobrze poinformowany serwis Automobile Magazine, Mercedes szykuje się do wycofania z produkcji modelu SLC. Do niedawna znaliśmy go oczywiście pod nazwą SLK i swego czasu był jednym z najpopularniejszych roadsterów na rynku.

Jakiś czas temu pojawiały się informacje, że powstaje kolejna generacja SLC na nowoczesnej platformie MSA. Auto miałoby być odpowiedzią na BMW Z5. Teraz dowiadujemy się, że Mercedes zawiesił prace nad nowym modelem. Problemem SLC jest słaba sprzedaż i nieopłacalność utrzymywania w ofercie tak niszowego modelu. W przyszłości pustkę po SLC w jakimś stopniu miałaby zastąpić klasa C Kabriolet. Ostatnio podobne smutne wiadomości dotyczyły Mercedesa SL, który od przyszłej generacji - według plotek - miałby być dostępny tylko jako czteromiejscowe coupe.

Los Mercedesa SLC nie jest jeszcze przesądzony, ale fakt, że docierają do nas takie informacje może świadczyć o tym, że Mercedes bardzo poważnie rozważa wycofanie modelu. Niemcy na pewno będą teraz uważnie obserwować reakcję branży.

Co myślicie o tym pomyśle?

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy S po faceliftingu | Przywraca hierarchię

Mercedes klasy S 2017Mercedes klasy S 2017 fot. Mercedes

Czy Twoim zdaniem wycofanie SLC z produkcji byłoby dobrą decyzją Mercedesa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.