Nowy Volkswagen Polo | Czy Niemcy się odważą?

Już na jesieni, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, zobaczymy zupełnie nowe Polo. Czy Volkswagen zdecyduje się na odważne zmiany w stylistyce mieszczucha?

Premiera nowego Volkswagena Polo zbliża się wielkimi krokami. Wygląd modelu wciąż pozostaje tajemnicą, dlatego w sieci co rusz pojawiają kolejne wizualizacje. Dzisiaj prezentujemy Wam prace Klebera Silvy - to chyba najciekawsze z renderów, jakie widzieliśmy ostatnio. Artysta zainspirował się oczywiście najnowszym okrętem flagowym z Wolfsburga. Przy okazji premiery Volkswagena Arteona przedstawiciele marki mówili, że wyznacza on nowy kierunek stylistyczny dla całej gamy.

Trzeba przyznać, że Polo w takim wydaniu byłoby jednym z najciekawszych miejskich aut w Europie. Nie wiemy jeszcze, czy producent zdecyduje się na aż tak odważny krok, bo niemieckie marki kojarzymy raczej ze stylistycznym konserwatyzmem i delikatnymi zmianami. Pod koniec marca prototyp nowego Polo został przyłapany praktycznie bez kamuflażu w RPA. Jednak jego przód był tak podobny do aktualnej generacji, że wielu uznało, że nie jest to jeszcze ostateczny projekt.

Co więcej, w tym samym miejscu dziennikarze z Johannesburga sfotografowali także nową generację Touarega, a w SUV-ie wykorzystano grill Arteona.

Nowy Volkswagen Polo bez kamuflażuNowy Volkswagen Polo bez kamuflażu Zdjęcie szpiegowskie z RPA

Polo powstanie na płycie podłogowej MQB, którą wykorzystano do budowy nowego Seata Ibiza. Pasażerowie odczują więc więcej komfortu we wnętrzu za sprawą powiększonej przestrzeni na nogi, a zmniejszona masa całej konstrukcji wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne. Niemiecki producent zamierza ograniczyć paletę silników z 14 do 12. Trzon oferty stanowią silniki trzy- i czterocylindrowe, ale w ofercie pojawi się również napęd hybrydowy oraz wersja GTI z 2-litrowym silnikiem o mocy około 200 KM.

Premierę nowego Volkswagena Polo zaplanowano na targi we Frankfurcie. W niedalekiej przyszłości oprócz standardowego Polo w ofercie pojawi się jeszcze crossover zbudowany na tej samej platformie. Producent nie zdradza na jego temat więcej szczegółów.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen powinien już teraz zdecydować się na poważne zmiany w stylistyce Polo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.