Ford Mustang | Najlepiej sprzedające się auto sportowe świata

Ford nareszcie podsumował sprzedaż Mustanga w zeszłym roku i ma czym się pochwalić. Mustang okazał się bezkonkurencyjny

Ford chwali się, że Ford Mustang jest najpopularniejszym sportowym samochodem w USA od 50 lat. Jednak od zeszłego roku Amerykanie mogą się pochwalić jeszcze ważniejszym tytułem - Mustang stał się światowym bestsellerem. W roku 2016 Mustanga kupiło 150 000 klientów, z czego aż 45 000 aut trafiło do kierowców poza Ameryką Północną.

Świetną sprzedaż Ford Mustang zawdzięcza oczywiście decyzji z 2015 r., aby kultowe auto stało się modelem globalnym. Od początku produkcji nowej generacji zakłady we Flat Rock (Michigan) opuściło aż 395 000 Mustangów, a prawie 100 000 z nich trafiło na eksport. Aktualnie Mustanga można w oficjalnej dystrybucji kupić w 140 krajach. W tym roku Ford zamierza dopisać do tej listy jeszcze 6 państw - to przykładowo Brazylia, ale też dość egzotyczne miejsca jak Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Palau.

W Polsce ceny Forda Mustanga startują od 162 000 zł. Za te pieniądze otrzymamy wersję EcoBoost z 2,3-litrowym silnikiem o mocy 317 KM. Odmiana GT z pięciolitrową V-ósemką (421 KM) kosztuje wyjściowo 183 000 zł.

Na początku roku Ford zaprezentował nowego Mustanga po liftingu. Najważniejsze zmiany to wyraźne wzmocnienie obydwu dostępnych silników (z oferty znika jednostka V6, która w Polsce była sprzedawana), nowa 10-biegowa skrzynia, znacznie odświeżone wnętrze z nowymi wyświetlaczami, a także obowiązkowa kosmetyka nadwozia. Znacznie więcej o najnowszym Mustangu przeczytacie tutaj: Nowy Ford Mustang | Ostrzejsza stylistyka, więcej mocy

Ford Mustang 2017Ford Mustang 2017 fot. Ford

W Polsce Mustang EcoBoost kosztuje tyle co najmocniejsze kompaktowe hot-hatche. Które ze sportowych aut byś wybrał/-a?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.