Audi E-Tron | Niemcy przyjmują już zamówienia na nowego SUV-a

Audi przygotowuje się wielkiej premiery. Już niedługo zobaczymy produkcyjną wersję elektrycznego SUV-a. Właśnie ruszyła przedsprzedaż

Norweski oddział Audi rozpoczął właśnie przyjmowanie zamówień na elektrycznego crossovera, mimo że nie zaprezentowano jeszcze jego produkcyjnej wersji. Czego możemy się spodziewać po nowym modelu zapowiadały koncepty - E-Tron Quattro i E-Tron Sportback. Norwegowie, którzy zdecydują się na zakup w przedsprzedaży muszą wpłacić 2 900 dolarów depozytu.

Produkcyjny E-Tron ma trafić do pierwszych kierowców już w przyszłym roku, a w 2019 r. gotowa będzie bardziej sportowa odmiana Sportback.

Prawdopodobnie nowy SUV wpisze się w ofercie pomiędzy modele Q5 i Q7. Jeżeli Audi wykorzysta technologię użytą w konceptach, to pojemność akumulatorów wyniesie 95 kWh. Kierowca otrzyma do dyspozycji 435 KM mocy (będzie istniała możliwość podbicia jej do 503 KM na krótką chwilę). Zasięg na jednym ładowaniu - według zapowiedzi - ma wynieść nawet 500 km. Byłby to lepszy wynik niż w największym rywalu Audi, Tesli Model X, która w Norwegii cieszy się dużą popularnością.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi E-Tron Sportback | Crossover Gran Turismo

Audi E-Tron SportbackAudi E-Tron Sportback fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.