Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. III

Zaczynamy ostatnią - przed finałem - część głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W trzeciej grupie znalazło się szesnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z trzeciej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii. Tutaj znajdziecie głosowania w I i II grupie: Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.