Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. III

Zaczynamy ostatnią - przed finałem - część głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W trzeciej grupie znalazło się szesnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z trzeciej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii. Tutaj znajdziecie głosowania w I i II grupie: Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Lexus LC
13%
43głosów
Ford Fiesta
4%
12głosów
Bugatti Chiron
6%
21głosów
Opel Mokka X
3%
10głosów
Porsche Panamera
8%
27głosów
Peugeot 5008
5%
17głosów
Suzuki Ignis
2%
7głosów
Volvo V90 Cross Country
16%
54głosów
Infiniti Q60
4%
13głosów
Audi Q2
1%
5głosów
Volkswagen Golf (FL)
2%
7głosów
Kia Rio
2%
6głosów
Land Rover Discovery
3%
9głosów
Mazda CX-5
25%
87głosów
Renault Scenic
1%
5głosów
Ferrari LaFerrari Aperta
5%
17głosów
Więcej o:
Copyright © Agora SA