Jeep Yuntu | Specjalnie dla Chin

Amerykański producent postanowił przygotować coś specjalnego z okazji salonu motoryzacyjnego w Szanghaju. Zadebiutuje tam koncepcyjny Jeep Yuntu, który łączy w sobie klasyczne DNA marki z nowoczesną technologią

Jeep Yuntu to typowy przedstawiciel segmentu crossover, ale jego wygląd nie zatracił charakteru legendarnej, amerykańskiej marki. Przednia część nadwozia jest zdominowana przez osłonę chłodnicy o siedmiu żebrach, a po obu stronach pojawiły się lampy w technologii LED. Ciekawym zabiegiem jest przedni słupek pomalowany na czarno, ciągnący się aż po linię dachu, gdzie zamontowano wielką taflę szkła. Do tego możemy dołożyć ukryte klamki drzwi otwieranych przeciwsobnie oraz plastikowe nakładki chroniące nadwozie przed uszkodzeniami.

Wnętrze koncepcyjnego modelu jest dalekie od tego, co można spotkać choćby w Jeepie Grand Cherokee. Pasażerowie będą otoczeni materiałami o wysokiej jakości takimi jak drewno czy metale szlachetne. Do tego nie zabraknie nowoczesnej technologii i wielkich, dotykowych ekranów, które pokrywają praktycznie cały kokpit. Ponadto każdy z pasażerów będzie miał dostęp do własnego centrum rozrywki zasiadając na wygodnych, indywidualnych fotelach.

Producent nie wspomina na temat układu napędowego. Według wstępnych przecieków, pod maską skrywa się układ hybrydowy typu plug-in. Koncepcyjny model powstał na bazie Cherokee. Niewykluczone, że produkcyjna wersja modelu Yuntu będzie dostępna w wersji siedmioosobowej.

Jeep Renegade | Geny zobowiązują

Czy Twoim zdaniem Jeep Yuntu miałby szanse na europejskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.