Audi E-Tron Sportback | Crossover Gran Turismo

Koncern z Ingolstadt przygotował futurystyczny koncept, który już za dwa lata pojawi się w produkcji. Model E-Tron to SUV o bardzo opływowych kształtach, który skrywa pod maską nowoczesny napęd elektryczny

Koncepcyjne Audi E-Tron Sportback będzie drugim, w pełni elektrycznym samochodem produkowanym przez niemiecką markę. Do premiery wersji produkcyjnej pozostały zaledwie dwa lata, ale samochód prezentowany na zdjęciach wygląda bardzo awangardowo. Jednak możemy się spodziewać, że do czasu premiery jego wygląd zostanie "uspokojony".

Uwagę przyciąga kształt przednich reflektorów wykorzystujących technologię LED oraz pokrywa chłodnicy. Niewykluczone, że są to elementy zapowiadające nowy kierunek designu w modelach Audi. Ciekawie prezentują się potężne felgi ukryte w głębokich nadkolach, ale w finalnej wersji raczej nie powinniśmy liczyć na takie rozwiązanie. Zmienią się również tylne lampy, które muszą być przystosowane do wymogów homologacyjnych. Wygląd kabiny ma być minimalistyczny, a głównym elementem będzie system Audi Virtual Cockpit rozszerzony o dwa dodatkowe wyświetlacze dotykowe umieszczone w centralnej części konsoli.

Audi E-Tron SportbackAudi E-Tron Sportback fot. Audi

Przedstawiciele niemieckiej marki określają ten samochód mianem "czterodrzwiowego Gran Turismo", chociaż bryła jednoznacznie nawiązuje do typowego SUV-a,  a w zasadzie crossovera. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 435 KM, a naładowany do pełna akumulator pozwala przejechać nawet 500 km. Sprint od 0 do 100 km/h w tym modelu potrwa 4,6 sekundy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.