Lexus NX | Nowa twarz w Szanghaju

Japoński SUV doczekał się faceliftingu po kilku latach obecności na rynku. Nowa odsłona Lexusa NX miała premierę podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Zobaczcie, co się zmieniło

Lexus NX przygotowany na rocznik modelowy 2018 ma zmienioną przednią część nadwozia. Styliści poprawili wygląd reflektorów, powiększyli wloty powietrza i osłonę chłodnicy. Dzięki tym zmianom samochód ma bardzo agresywną stylizację. Do tego w wersjach NX 300h i NX 300 F Sport pojawiły się dodatkowe światła przeciwmgielne. Ponadto sportowa wersja wyróżnia się czarnymi detalami, nowymi felgami oraz wyposażeniem w kabinie. Z tyłu dołożono chromowane wstawki w zderzaku i końcówki wydechu, dodatkowy spojler, a na koniec odświeżono grafiki lamp. Całość stoi na 18-calowych felgach o nowym wzorze.

Podstawowy model NX 300 zastępuje dotychczasowy NX 200t, ale pod maską nadal pracuje 2-litrowa, czterocylindrowa jednostka z turbosprężarką. W modelu NX 300h znajdziemy wolnossący silnik o pojemności 2,5 litra, współpracujący z silnikiem elektrycznym. Inżynierowie Lexusa delikatnie podrasowali parametry tych jednostek, ale nie podają szczegółów.

Lexus NXLexus NX Fot. Lexus

Najwięcej zmian nastąpiło w kwestii właściwości jezdnych. Zawieszenie oraz układ kierowniczy zostały skalibrowane pod katem szybszych i bardziej bezpośrednich reakcji. Dotychczasowa wersja Lexusa NX była mocno krytykowana za pracę zawieszenia. Dlatego producent zdecydował się na zmianę amortyzatorów, a przy okazji dołożono stabilizatory, które poprawią reakcje samochodu w ostrzejszych zakrętach na bardziej przewidywalną. Do tego w nowym modelu pojawi sie system Adaptive Variable Suspension znany z modelu LC 500, który oferuje aż 650 różnych ustawień kompresji i tłumienia.

Samochód powinien pojawić się w Europie jeszcze w tym roku. Producent nie podał jeszcze cen odświeżonej wersji.

Czy twoim zdaniem poliftingowe zmiany wyszły NX-owi na lepsze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.