Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. II

Wczoraj rozpoczęliśmy plebiscyt na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl. Dziś czas na głosowania w drugiej grupie

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W drugiej grupie znalazło się siedemnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. Rywalizacja w grupie III odbywać się będą w kolejnych dniach. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z drugiej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii. Tutaj znajdziecie grupę pierwszą: Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. I

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Skoda Octavia (FL)
7%
62 głosów
BMW serii 5
6%
51 głosów
Honda NSX
7%
62 głosów
Opel Insignia
7%
61 głosów
Audi Q5
3%
23 głosów
Mercedes klasy E
4%
37 głosów
Toyota C-HR
11%
96 głosów
Citroen C3
3%
30 głosów
Ford Focus RS
8%
67 głosów
Mini Countryman
0%
7 głosów
Smart Electric
0%
0 głosów
Bentley Mulsanne
0%
4 głosy
Hyundai Ioniq
2%
19 głosów
Maserati Levante
5%
42 głosów
Renault Megane GrandCoupe
4%
34 głosów
Lamborghini Aventador S
1%
9 głosów
Fiat Tipo
32%
254 głosów
Więcej o:
Komentarze (10)
Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. II
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Grzegorz

  Oceniono 10 razy 8

  Mam zaufanie do fiatów, gdyż obecnie jeżdżę Bravo II z T-Jet 120kM. Moim zdaniem dobre auto. Myślę, że Tipo jest o generację lepsze i co najmniej tak mało awaryjne jak Bravo II.

 • Gość: lolo

  Oceniono 2 razy 0

  Co za wieski na octawiusza glosuja!

 • Gość: bart

  Oceniono 2 razy 0

  Mam wrażenie że sukces nowego Tipo to przede wszystkim zasługa skutecznego "marketingu szeptanego"! To właśnie setki pozytywnych wpisów na forach moto dają efekt, że coraz więcej osób staje się nieświadomymi ambasadorami marki :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX