Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. II

Wczoraj rozpoczęliśmy plebiscyt na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl. Dziś czas na głosowania w drugiej grupie

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W drugiej grupie znalazło się siedemnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. Rywalizacja w grupie III odbywać się będą w kolejnych dniach. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z drugiej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii. Tutaj znajdziecie grupę pierwszą: Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. I

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Skoda Octavia (FL)
7%
62głosów
BMW serii 5
6%
51głosów
Honda NSX
7%
62głosów
Opel Insignia
7%
61głosów
Audi Q5
3%
23głosów
Mercedes klasy E
4%
37głosów
Toyota C-HR
11%
96głosów
Citroen C3
3%
30głosów
Ford Focus RS
8%
67głosów
Mini Countryman
0%
7głosów
Smart Electric
0%
0głosów
Bentley Mulsanne
0%
4głosy
Hyundai Ioniq
2%
19głosów
Maserati Levante
5%
42głosów
Renault Megane GrandCoupe
4%
34głosów
Lamborghini Aventador S
1%
9głosów
Fiat Tipo
32%
254głosów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.