Na tych stacjach już nie zatankujesz. Gigant znika z rynku

Ten paliwowy gigant jest obecny w Polsce od 1992 r. Należące do niego 350 stacji czeka rebranding. Szeroko zakrojona akcja rusza już 11 maja

W ciągu roku znad Wisły znikną wszystkie stacje benzynowe marki Statoil. Zostaną zastąpione przez Circle K. To efekt przejęcia międzynarodowej sieci norweskich stacji przez kanadyjskiego potentata, firmę Alimentation Couche-Tard. Kanadyjczycy zainwestowali w Statoila 2,8 miliarda dolarów już pięć lat temu, ale umowa pozwalała im korzystać z logo i nazwy "Statoil" jeszcze przez kilka lat.

Akcja rebrandingu ruszyła już w zeszłym roku w Skandynawii. W Polsce 01.04.2016 r. nazwa spółki Statoil Fuel & Retail Polska Sp. Z o.o. została zmieniona na Circle K Polska Sp z o.o., a nowy właściciel zapowiedział wtedy rebranding stacji na drugą połowę 2017 r. Kanadyjski właściciel słowa dotrzymał i właśnie rusza szeroko zakrojona akcja. Pierwsza, pilotażowa stacja Circle K funkcjonuje już w Opolu, a 11 maja rozpocznie się rebranding w Warszawie.

- Proces zmiany marki potrwa w całej Polsce około roku – powiedział Mirosław Caputa, dyr. ds. komunikacji i marketingu spółki Circle K Polska.

Stacje Statoil były obecne nad Wisłą od 1992 roku. W Polsce aktualnie działa ponad 350 stacji paliw tej firmy. To piąta największa sieć stacji w naszym kraju.

Czy tankujesz na stacjach Statoil?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.