Aukcje | "Święta Trójca" na sprzedaż

To oferta dla wszystkich majętnych wielbicieli czterech kółek. Już pod koniec maja na aukcji nad jeziorem Como pojawią się trzy najszybsze i najbardziej zaawansowane supersamochody ostatnich lat. Zobaczcie, jakie to maszyny?

Dom aukcyjny RM Sotheby`s  przygotował nie lada gratkę dla fanów motoryzacji z potężnym budżetem. Pod młotek trafi "Święta Trójca", czyli trzy supersamochody wyposażone w hybrydowy układ napędowy: Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari oraz McLaren P1 GTR w wersji dopuszczonej do ruchu drogowego. Organizator aukcji zapewnia, że po raz pierwszy te trzy modele trafią na aukcję w jednym dniu.

Egzemplarz LaFerrari jest prawie nieużywany - jego przebieg to zaledwie 180 km. Nadwozie w kolorze Rosso Corsa ma czarny dach i obudowy lusterek. Wnętrze wykończono czarną skóra z karmazynowymi przeszyciami. Pierwszy właściciel LaFerrari nabył ten samochód w kwietniu 2014 roku,  a po roku sprzedał go. Samochód w takim stanie jest warty 2,65-3,2 mln euro.

Ferrari LaFerrariFerrari LaFerrari fot. RM Sotheby's Auction

Kolejnym rodzynkiem na aukcji jest McLaren P1 GTR przerobiony przez ekipę Lanzante Motorsport. Seryjna wersja nie jest przystosowana do ruchu miejskiego, ale ten model spełnia wszystkie wymagania. Pod maską pracuje układ hybrydowy o mocy co najmniej 986 KM. Na liczniku widnieje przebieg w wysokości 360 km. Specjaliści z RM Sotheby`s wycenili ten samochód na 3,2-3,6 mln euro.

Porsche 918 SpyderPorsche 918 Spyder fot. RM Sotheby's Auction

Trójkę idealnie uzupełnia Porsche 918 Spyder w wyjątkowym kolorze nadwozia Arrow Blue z pakietem Weissach (odejmuje 41 kg). Niemiecki hipersamochód ma największy przebieg - 11 tys. km, ale do tej pory był w rękach jednego właściciela. Samochód przeszedł przegląd podczas którego wymieniono klocki hamulcowe, opony oraz powłokę chroniąca lakier. Roadster jest gotowy do jazdy prosto z Villa Erba. Jednak na początek trzeba zainwestować co najmniej 1,2-1,4 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.