Audi E-Tron Sportback | Idzie nowe

Targi motoryzacyjne w Szanghaju ruszają już za chwilę, a tymczasem Audi odsłania kolejny kawałek nadwozia koncepcyjnego E-Tron Sportback. Możemy się spodziewać pięciodrzwiowego crossovera o napędzie elektrycznym

Jakiś czas temu poznaliśmy już pełną nazwę nowego projektu z Ingolstadt, a teraz odsłania się kolejna część nadwozia. Audi od kilku tygodni podgrzewa atmosferę prezentując teasery, które ukazują oświetlenie LED w nowym modelu. Kilka godzin temu w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie modelu E-Tron Sportsback pod przykryciem. Wbrew nazwie, nie powinniśmy oczekiwać pięciodrzwiowego hatchbacka, a raczej przedstawiciela segmentu crossover skrzyżowanego z coupe.

Świadczą o tym ogromne nadkola oraz dynamicznie opadająca linia dachu zakończona dyskretnym spojlerem. Co ciekawe, nowoczesny projekt pozbawiono klasycznych lusterek. Zamiast tego pojawiły się kamery wyświetlające obraz na ekranach umieszczonych w kabinie. Logo marki znajdujące się po obu stronach nadwozia jest podświetlane, a przednie światła mają minimalistyczny i bardzo futurystyczny wygląd. Z tyłu możemy się spodziewać czerwonego pasa świetlnego na całą szerokość nadwozia.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale możemy się spodziewać elektryfikacji pod maską - co wskazuje nazwa E-Tron. Producent nie określił, czy wsadzi tam układ hybrydowy czy po prostu silnik elektryczny.  Jednak brak końcówek wydechu może wskazywać na drugą opcję.

Na więcej szczegółów musimy poczekać aż do premiery, która nastąpi już za kilka dni w Szanghaju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.