Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. I

Jak co roku Czytelnicy moto.pl wybierają swój Samochód Roku. W tej odsłonie plebiscytu do walki staje aż 50 aut. Zwycięzca będzie tylko jeden

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W pierwszej grupie znalazło się siedemnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. Rywalizacje w grupach II i III odbywać się będą w kolejnych dniach. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z pierwszej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii.

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Fiat 124 Spider
13%
38głosów
Aston Martin DB11
9%
25głosów
Audi A5
6%
16głosów
Porsche 718 Boxster/Cayman
5%
13głosów
Skoda Kodiaq
12%
34głosów
Peugeot 3008
10%
30głosów
Honda Civic
8%
24głosów
Mercedes-AMG GT R
5%
14głosów
Ford Edge
6%
16głosów
Nissan Micra
2%
7głosów
Mini Cabrio
0%
2głosy
Toyota Prius IV
1%
4głosy
Kia Niro
3%
9głosów
Hyundai i30
2%
6głosów
Mazda MX-5 RF
10%
28głosów
Seat Ateca
2%
6głosów
Ferrari GTC4 Lusso
6%
16głosów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.