Seat Arona | Najmniejszy z SUV-ów

Seat Arona zadebiutuje dopiero na salonie we Frankfurcie, a tymczasem irlandzki oddział iberyjskiej marki ujawnił na Twitterze ciekawe zdjęcie, żeby pobudzić zainteresowanie nowym modelem

Oficjalną premierę zaplanowano na jesień, ale Seat nie pozwala zapomnieć o modelu Arona. W sieci pojawiło się pierwsze, oficjalne zdjęcie prezentujące bryłę samochodu schowaną za cieniem.

Model Arona powstaje na płycie podłogowej MQB, którą wykorzystano do budowy modeli Ibiza i Ateca. Kompaktowy crossover nawiązuje stylistyką do większego brata, zachowując odpowiednie proporcje w gabarytach.

Pod maską modelu Arona zagoszczą nowe silniki grupy Volkswagena. Możemy się spodziewać benzynowego 1.5 TSI Evo o mocy 150 KM, a poza tym w ofercie pojawią się silniki 1.0 TSI i 1.6 TDI. W topowych odmianach wyposażenia skrzynia DSG będzie montowana w standardzie.

Po modelu Arona nie powinniśmy się spodziewać właściwości terenowych, ponieważ auto będzie dostępne wyłącznie z napędem na przednią oś. Klienci w tym segmencie nie są zainteresowani możliwościami wyjazdu poza teren.

Premiera nowego modelu odbędzie się na salonie we Frankfurcie, a do sprzedaży wejdzie dopiero w listopadzie. Model Arona jest najmniejszym modelem z trójki SUV-ów zaplanowanych przez Seata. Większa Ateca jest już dostępna w sprzedaży, a już niebawem poznamy produkcyjną wersję konceptu 20V20, który będzie odpowiednikiem Volkswagena Tiguana Allspace.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.