Skoda Vision E | Czas na e-rewolucję!

Skoda Vision E zapowiada nową kartę w historii czeskiej marki. Skoda wchodzi tym konceptem w erę silników elektrycznych, a przy okazji zapowiada modnego SUV-a coupe

Dużego, siedmioosobowego SUV-a, model Kodiaq zapowiadała koncepcyjna Skoda Vision S. W Szanghaju Czesi zaprezentowali kolejny koncept. Pod kryptonimem Vision E kryje się długo zapowiadany Kodiaq Coupe. To też zapowiedź pojawienia się w ofercie hybryd oraz modeli w pełni elektrycznych.

Skoda Vision E mierzy 4645 mm długości, 1917 mm szerokości i 1550 mm. Rozstaw osi to imponujące 2850 mm. Nie powinno być zaskoczeniem, że litera E oznacza elektryczność. Na pokładzie współpracują ze sobą dwa silniki elektryczne, a napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła.. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Duży zasięg koncept zawdzięcza pojemnym akumulatorom litowo-jonowym.

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda

Vision E wyposażony jest też w kilka rozwiązań, które w przyszłości znajdą się w samochodach autonomicznych. Auto potrafi samodzielnie poruszać się w korkach, przejść na autopilota na drogach szybkiego ruchu, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a następnie parkować i wyjeżdżać z miejsca postojowego. To tzw. autonomiczna jazda trzeciego stopnia

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda

Skoda Kodiaq Coupe tworzona jest głównie z myślą o rynku chińskim. Tam trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności i to tam będzie produkowana. O ewentualnej europejskiej premierze przedstawiciele marki na razie się nie zająknęli, ale nikt też jej nie wykluczył. Pewny jest za to debiut w Europie pierwszej hybrydy marki - Superb z napędem plug-in trafi do naszych salonów już w 2019 r..

Inne nowości, które Skoda przyszykowała dla nas Skoda to nowy kompaktowy SUV (coraz częściej pojawiają się informacje, że Yeti wraz nową generacją zmieni nazwę) oraz mały crossover na bazie Fabii.

Czy Twoim zdaniem Skoda powinna wprowadzić Kodiaqa Coupe do sprzedaży w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.