Mercedes Concept A | Nowa stylistyka

W Szanghaju Mercedes zaprezentował sedana Concept A. To model o tyle ważny, że zapowiada stylistykę nowych kompaktowych Mercedesów

Nowy Mercedes klasy A powstaje na unowocześnionej płycie podłogowej MFA2. W Europie pierwszy zadebiutuje oczywiście hatchback, ale już chwilę później rodzina powiększy się o inne warianty: crossovera GLA, udające coupe CLA oraz bardziej klasycznego sedana. Na tej samej platformie powstanie także klasa B, w tym - całkowita nowość - Mercedes GLB, mały SUV nawiązujący do Mercedesa Klasy G. Nowa klasa A powinna wejść do sprzedaży już w przyszłym roku. Całkiem prawdopodobne, że zobaczymy ją jeszcze w 2017 r., np. we Frankfurcie.

Już od jakiegoś czasu Niemcy zapowiadają rewolucję w swojej stylistyce. Zaprezentowany właśnie w Szanghaju Concept A Sedan to nie tylko zapowiedź sedana, ale także przedsmak, tego czego możemy się spodziewać po nowych kompaktach ze Stuttgartu. W oczy rzuca się przede wszystkim zupełnie nowy przód z ciekawie zaprojektowanymi reflektorami i charakterystycznym grillem Panamericana, którym zachwycaliśmy się w m.in. w AMG GT-R. Mercedes obiecuje, że wiele elementów stylistycznych z Concept A zostanie przeniesionych do produkcyjnych modeli praktycznie jeden do jednego.

Mercedes Concept A to popis stylistów niemieckiej marki. Dlatego producent nie chwali się ani wymiarami, ani jednostkami napędowymi samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.