Lynk & Co 03 Sedan | Kompaktowe Volvo po chińsku

Lynk 03, nowy sedan marki Geely, zadebiutuje lada chwila w Szanghaju. To ważna premiera, bo auto będzie bardzo blisko spokrewnione z Volvo S40

Wyrazem globalnych ambicji koncernu było przejęcie Volvo w 2010 roku. Niedawno Geely stworzyło zupełnie nową markę, która ma zwiększyć udział Chińczyków w rynku.

Auta spod znaku Lynk & Co będą czerpały pełnymi garściami z zasobów Volvo. Zaczęło się od modelu Lynk 01, czyli kompaktowego crossovera, brata bliźniaka nowego Volvo XC40 (wciąż czekamy na prezentację).

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Szanghaju Geely pokaże Lynka 03, sedana blisko spokrewnionego z nowym Volvo S40, które prawdopodobnie zobaczymy w drugiej połowie roku. Obydwa auta zostaną zbudowane na platformie CMA. Chiński sedan ma przyciągnąć klientów odważnym, oryginalnym projektem nadwozia i pięknie wykończonym wnętrzem. Nie wiemy jeszcze, czy marka zdecyduje się wprowadzić go do sprzedaży w Europie, tak jak planuje to zrobić z crossoverem.

Tajemnicą pozostają jeszcze jednostki napędowe. Na pewno dostępna będzie wersja elektryczna (Chińczycy bardzo stawiają na prąd) oraz plug-in.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.