Lexus LS 500 F Sport | Najmocniejszy w gamie

Japoński producent odsłonił najmocniejszą wersję topowej limuzyny. Lexus LS 500 F Sport oferuje najwyższy poziom komfortu i sportowe osiągi

Lexusy z serii F Sport oferują lepsze osiągi od zwykłych wersji, a do tego są bardziej ukierunkowane na sportowe doznania z jazdy. Nowy LS 500 F Sport wyróżnia się nowymi zderzakami, osłoną chłodnicy, nakładkami na progi i 20-calowymi kołami z oznaczeniem F Sport. Poza zmianami w wyglądzie inżynierowie Lexusa usztywnili zawieszenie i dołożyli aktywne stabilizatory, dzięki czemu poprawiono prowadzenie.

Lexus LS F Sport będzie dostępny z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru. Pod maską usportowionej wersji będzie dostępny silnik 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 415 KM lub zestaw hybrydowy o mocy 354 KM. Wariant benzynowy jest dostępny z 10-stopniową skrzynią automatyczną, natomiast hybryda jest wyposażona w połączenie 4-biegowej skrzyni automatycznej z bezstopniowym CVT.

Najmocniejsza odmiana limuzyny z napędem na tylną oś (niedostępny w Europie) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA