Audi zapowiada: "Q4 i Q8 już niebawem"

Koncern z Ingolstadt od jakiegoś czasu zapowiada mocne powiększenie rodziny SUV-ów. W przyszłym roku do gamy modelowej dołączy topowy model Q8, a rok później zadebiutuje Q4, które wypełni kolejną niszę w rosnącym segmencie

Audi w końcu określiło się w kwestii najbliższej przyszłości. Jeszcze w tym roku poznamy nowego flagowca – Q8, którego prototyp jest intensywnie testowany na torze Nurburgring. Nowy model będzie podobnych rozmiarów co Q7, ale będzie niżej zawieszony, z dużo bardziej opływowym nadwoziem. Produkcja samochodu ruszy na początku przyszłego roku w fabryce Audi w Bratysławie.

Przedstawiciele koncernu z Ingolstadt opisują Q8 jako pojemny samochód z emocjonalnym designem, który wyposażono w najnowsze technologie, systemy wspomagania i rozrywki. Możemy zakładać, że nowy model będzie najdroższym Audi w gamie – cena podstawowego modelu wystartuje od 400 tys. zł.

Kolejna premiera z Ingolstadt to nowe Audi Q4, czyli trochę większy brat modelu Q2, ale ze sportowym zacięciem. Auto będzie powstawać na Węgrzech, w fabryce Gyor. O tym modelu nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że ma za zadanie odmłodzić gamę modelową niemieckiego producenta. Auto pojawi się rok po premierze Q8, czyli dwa lata wcześniej niż zakładano. Nie znamy jeszcze ceny Q4, ale możemy się spodziewać, że będzie kosztować ok. 120-140 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.