Subaru Ascent | Zapowiedź dużego SUV-a

Nowego SUV-a Subaru zasygnalizowała już poprzednim konceptem o nazwie VIZIV-7. Teraz auto nabrała realnych kształtów i już niedługo trafi do produkcji

Subaru Ascent Concept to już ostatnia prosta przed produkcyjnym modelem. Japończycy zapowiadają, że SUV trafi do sprzedaży praktycznie w takim kształcie, jak zaprezentowany w Nowym Jorku koncept. Produkcja ma ruszyć już w 2018 roku.

Ascent będzie przedstawicielem tzw. segmentu Mid-Size SUV. W Ameryce określa się tym mianem SUV-y, które mierzą około 5 metrów długości, a większość z nich na pokładzie bez problemu pomieści 7 osób w 3 rzędach siedzeń. Siedmioosobowy Ascent Concept wpisuje się w segment idealnie - mierzy 5 049 mm długości, 1 989 mm szerokości, 1 839 mm wysokości i 2 972 mm rozstawu osi. Zbudowano go na bazie uniwersalnej platformy Subaru Global Platform. Na rynku będzie się musiał zmierzyć z takimi autami jak nowy w klasie Volkswagen Atlas i starzy wyjadacze: Toyota Highlander, Ford Explorer i Honda Pilot.

Niestety, oprócz wymiarów nie podano jeszcze żadnych innych szczegółów technicznych.

Ascent Concept rozwija nową linię stylistyczną marki Dynamic x Solid. Jak na dużego SUV-a przystało, prezentuje się masywnie i wzbudza respekt swoją sylwetką. Za to we wnętrzu znajdziemy nowy projekt kabiny, który ma praktycznie w niezmienionej formie trafić do produkcyjnych modeli japońskiego producenta, nie tylko Ascenta, ale także kolejnych aut. Możemy się spodziewać, że trochę ucywilizowana zostanie konsola centralna, a do obsługi okien i lusterek zostaną wykorzystane klasyczne przyciski, a nie płytki dotykowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.