Jeep K-8 Hybrid Concept | Trzyrzędowy Cherokee

Już za kilka tygodni ruszają targi motoryzacyjne w Szanghaju. Zadebiutuje tam samochód, którego zdjęcia właśnie wypłynęły do sieci. Czyżby Jeep szykował premierę skrojoną na chiński rynek?

Zdjęcia, które pojawiły się w sieci, nie powalają jakością. Jednak możemy po nich wnioskować, że koncept przygotowywany na imprezę w Szanghaju będzie przedłużoną wersją modelu Cherokee z trzema rzędami siedzeń. Nie należy się spodziewać wielkiej rewolucji. Nowa wersja Jeepa pomieści w kabinie pasażerów w układzie 5+2, a dodatkowy rząd zamontowano raczej z myślą o dzieciach.

Jeep produkuje od jakiegoś czasu model Cherokee na potrzeby chińskiego rynku, ale zapotrzebowanie na modele z wydłużonym rozstawem osi cały czas rośnie. Mając na uwadze, że Chiny są dla Jeepa drugim rynkiem po Stanach Zjednoczonych, przedłużony model Cherokee wydaje się być naturalną opcją.

Wszystko wyjaśni się 19 kwietnia, ponieważ wtedy rusza salon w Szanghaju. Możemy się spodziewać, że na kilka dni przed wielką premierą wypłyną kolejne zdjęcia wersji produkcyjnej. Producent nie zdradził jeszcze, czy nowy model trafi na inne rynki poza Chinami.