Infiniti QX80 Monograph Concept | Rywal Range Rovera

Już za chwilę rusza Salon Samochodowy w Nowym Jorku. Marka Infiniti przygotowała ciekawą premierę. Pojawi się tam koncept flagowego SUV-a, który zamierza ostro zaatakować markę Range Rover

Pierwsze zdjęcie prezentujące model QX80 Monograph potwierdza, że będzie to flagowa maszyna japońskiego producenta. Przy okazji samochód prezentuje najnowszą strategię producenta w zakresie designu.

W oczy rzucają się uwydatniona pokrywa chłodnicy oraz wąskie reflektory. Samochód przypomina trochę koncept QX50, który zadebiutował podczas salonu w Detroit na początku tego roku. Japoński producent ujawnił, że wersja produkcyjna będzie mocno zbliżona do konceptu. Zatem tego samego możemy się spodziewać po flagowym modelu. Cylindryczny słupek D wymodelowano tak, żeby samochód wyglądał atletycznie, a zarazem dostojnie. Ciekawie prezentuje się tylne okno z zakrzywionymi rogami.

Nad projektem koncepcyjnego QX80 Monograph czuwało japońskie studio Atsugi. Producent zamierza wykorzystać premierę, żeby zbadać reakcję potencjalnych klientów. Od tego zależy, jak szybko auto pojawi się w produkcji.

Czy twoim zdaniem SUV Infiniti mógłby zagrozić Range Roverowi?
Więcej o: