Sprzedaż w Polsce | Najlepszy wynik od lat

Rynek nowych samochodów osobowych w końcu ruszył z kopyta. Takich wyników nie było od grudnia 1999 roku - rekordowego w historii polskiej motoryzacji

Marzec był bardzo dobrym miesiącem na polskim rynku. W tym czasie zarejestrowano 49 445 nowych samochodów osobowych – o 28,62 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To drugi wynik po historycznym grudniu 1999 roku, kiedy sprzedano 60 436 sztuk nowych pojazdów.

W pierwszym kwartale 2017 roku wydziały komunikacji w całej Polsce zarejestrowały 125 981 samochodów, czyli o 20,33 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresie rok wcześniej. Jak podaje Instytut Samar – szacowana wielkość reeksportu w tym czasie to 12 596 sztuk, co stanowi 10 proc. całego rynku aut osobowych.

W lutym liderem sprzedaży była Toyota, ale w marcu na swoje miejsce wróciła Skoda. Na samochody czeskiej marki znalazło się 6130 chętnych, a drugie miejsce zajmuje marka z Japonii z wynikiem 5623 aut. Volkswagen jest trzeci na podium z wynikiem 5540 egzemplarzy.

Skoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq Sportline fot. Skoda

Coraz większą popularnością cieszą się samochody klasy premium. W marcu 2017 roku klienci kupili i zarejestrowali 7197 samochodów z tej półki. To aż o 60,04 proc. więcej niż w lutym tego roku. Na pozycji lidera znalazło się BMW z wynikiem 3629 sprzedanych aut, a drugie i trzecie miejsce należy do Audi i Volvo – kolejno 3289 i 2967 sprzedanych samochodów. Mercedes tym razem znalazł się poza podium.

W całym zeszłym roku zarejestrowano 416 225 nowych samochodów – o 17,21 proc. więcej niż w roku 2015. Eksperci z Samar przewidują, że rok 2017 ukształtuje się na poziomie około 470 tys. rejestracji.

Więcej o:
Komentarze (16)
Sprzedaż w Polsce | Najlepszy wynik od lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Wiko Kowi

  Oceniono 9 razy 7

  Skody i Zetory kupują tyko Polacy, Słowacy i Czesi bo nikt tego badziewia nie chce brać nawet za psie grosze.

 • Gość: Adam

  Oceniono 8 razy 4

  Warto zwrócić uwagę, że BMW sprzedają się lepiej niż Hyundai, Fiat, Peugeot, Seat, Citroen, Mazda, Honda itp.

 • Gość: as

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedys auto zmienialo sie co 5-10 lat, teraz juz po roku auto robi sie nudne. Kiedys dobre byly mercedesy, teraz masz lexusy infiniti chryslery jeppy porsche. Jest w czym wybierac, auta nie sa drogie wiec sie kupuje i kupuje..

 • Gość: CUPRA

  Oceniono 1 raz -1

  Nic dziwnego mamy obecnie najtańsze samochody w Europie, a nikt nie wspomina ile % to REEKSPORT

 • Gość: igi

  Oceniono 9 razy -1

  wszystkim po zmianie z reżimu na demokratyczne władze żyje się lżej.

 • Gość: Andrzej

  Oceniono 5 razy -3

  Sporo też zmieniło się na pewno w ogóle w całej branży moto - na rynku na przykład chętnie samochody pożyczamy, znacznie chętniej niż dawniej. Ja chociażby z Panek czasami korzystam dobra opcja dla wymagających.

 • Gość: eyujrtuykiyrfuko

  Oceniono 5 razy -5

  Jedno mnie dziwi, dla czego w 1999 roku sprzedano więcej niż w inne lata? Rozwój polega na tym, że człowiek może sobie pozwolić na więcej, za mniej. więc sprzedaż powinna być w 1999 duża mniejsza niż teraz, a sprzedaż powinna bez przerw rosnąć. No ale ok, zapomniałem, mowa tu o Polsce, a u nas nic nie jest normalne. Kto ogarnięty zrozumie o co mi chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX