Opel Insignia Country Tourer | Terenowe kombi

Opel Insignia w drugiej odsłonie wchodzi do salonów, a tymczasem producent zapowiedział kolejną wersję z podniesionym prześwitem. Taki samochód będzie również dostępny pod markami Buick, Vauxhall i Holden

W Europie nowy model będzie znany pod nazwą Insignia lub Vauxhall Country Tourer, ale za wielką wodą występuje jako Holden Commodore czy Buick Regal. Niemiecki producent zamierza zaatakować segment, gdzie do tej pory królowały modele Audi z serii Allroad.

Uterenowione kombi ma podwyższony prześwit o 20 mm, a przy okazji nadwozie jest dłuższe również o 20 mm. Inżynierowie zwiększyli też rozstaw osi o 92 mm oraz dołożyli tylną kanapę składaną w proporcji 40/20/40.

Auto odróżnia się plastikowymi nakładkami na błotnikach, zmieniono też zderzaki, a do tego standardowe wyposażenie obejmuje relingi umożliwiające załadowanie bagażu ważącego do 100 kg. Pod maską będą dostępne jednostki znane ze standardowej wersji, ale w tej wersji nie mogło zabraknąć napędu na cztery koła oraz systemu sterowania momentem obrotowym.

Na premierę terenowego kombi przyjdzie poczekać co najmniej kilka miesięcy. Producent pokazał dopiero pierwsze zdjęcia, a oficjalne odsłonięcie nastąpi już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Francuzi przejmują Opla! Kosztował mniej niż Allegro

PSA myśli o przejęciu OplaPSA myśli o przejęciu Opla fot. moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.