Skoda Vision E | Zerknijmy do środka

Skoda odlicza już dni do prezentacji nowego koncepcyjnego SUV-a, modelu Vision E. Czesi właśnie opublikowali dwa zdjęcie-teasery futurystycznego wnętrza

Salon Samochodowy w Szanghaju, gdzie SUV coupe Skody oficjalnie zadebiutuje, startuje już 19 kwietnia. Czesi nie mogą się jednak doczekać i zasypują nas szkicami nowego konceptu. Niedawno pokazywaliśmy nadwozie, a teraz możemy zajrzeć do futurystycznego i minimalistycznego wnętrza.

Co już wiemy o Vision E? Podsumowujemy

Skoda Vision E mierzy 4645 mm długości, 1917 mm szerokości i 1550 mm. Rozstaw osi to imponujące 2850 mm. To tzw. SUV coupe i bezpośrednia zapowiedź modelu Kodiaq Coupe. Głównym rynkiem zbytu dla usportowionego Kodiaqa będą Chiny, ale istnieje prawdopodobieństwo, że model pojawi się również w Europie.

Zgodnie z przewidywaniami litera E oznacza elektryczność. Na pokładzie współpracują ze sobą dwa silniki elektryczne, a napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną i posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Duży zasięg koncept zawdzięcza pojemnym akumulatorom litowo-jonowym.

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda

Vision E wyposażony jest też w kilka rozwiązań, które w przyszłości znajdą się w samochodach autonomicznych. Auto potrafi samodzielnie poruszać się w korkach, przejść na autopilota na drogach szybkiego ruchu, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a następnie parkować i wyjeżdżać z miejsca postojowego.

Czy Twoim zdaniem Skoda powinna wprowadzić do sprzedaży w Europie Kodiaqa Coupe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.