Prototypy | Renault Megane R.S. | Milion fanów i nowy model

Sportowy oddział Renault świętuje milion fanów na Facebooku. Przy okazji producent zaprezentował ciekawy filmik, z którego wynika, że już niebawem na rynku pojawi sie zupełnie nowe Megane RS

Na premierę nowego Renault Megane RS czekają wszyscy fani gorących hatchbacków. Poprzednia generacja przez długi czas walczyła z Seatem Leonem Cupra o miano najszybszego kompaktu na "zielonym piekiełku". W końcu, po kilku latach przyszedł czas na zmianę modelu.

Francuski producent nie ujawnia szczegółów na temat nowego modelu, ale wiadomo że powstaje na zupełnie nowej płycie podłogowej. Niektóre źródła donoszą o dwulitrowym silniku oferującym około 300 KM, inne mówią o silniku przygotowywanym przy współpracy legendarnej marki Alpine. W tym przypadku możemy liczyć na silnik o pojemności 1,8 litra serwujący podobną, a nawet większą moc. Nieoficjalnie mówi się o przedziale pomiędzy 280 a 325 KM.

 

Film zaprezentowany na Facebooku jednoznacznie sugeruje, że premiera nowego modelu tuż tuż. Niewykluczone, że nowy model zobaczymy dopiero podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, ale już w maju podczas Grand Prix Monaco odbędzie się przedpremiera dla wybranych gości.

Teaser nowego Megane R.S.Teaser nowego Megane R.S. fot. Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.