Hyundai Kona | Crossover mówi "Aloha"

Moda na crossovery nie ustępuje. Hyundai wprowadza kolejny taki model do gamy. Auto trafi do salonów jeszcze w tym roku [Aktualizacja 28.05] Uzupełniliśmy materiał o nowe zdjęcia i informacje

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje modelu Kona, którego nazwa nawiązuje do regionu na Hawajach. Nowy model to crossover z segmentu B, który ma być pozycjonowany poniżej modelu Tucson. Pierwsze wizualizacje i teasery dostępne w sieci zdradzają szczegóły na temat wyglądu nowego modelu, który budzi skojarzenia z Citroenem C4 Picasso i Jeepem Cherokee.

Hyundai Kona powstaje na płycie podłogowej modelu i20, a pod maskę trafią silniki z kompaktowego hatchbacka i30. Producent nie wspomina nic na temat napędów, ale możemy się spodziewać, że niewielki crossover będzie dostępny wyłącznie z napędem na przód - tak jak większość samochodów w tym segmencie.

Mały crossover został już przyłapany na drogach, oczywiście w kamuflażu:

Prototyp Hyundaia KonaPrototyp Hyundaia Kona źródło: AutoMotorundSport

Hyundai jeszcze nie potwierdził daty premiery, ale całkiem prawdopodobne, że europejską premierę zaplanowano na Salon Samochodowy we Frankfurcie. W tym samym czasie inżynierowie Kia pracują nad podobnym modelem o nazwie Stonic. Podobnie jak Kona, zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale design bliźniaczego modelu będzie mniej awangardowy. Zamaskowane egzemplarze od kilku miesięcy przemierzają drogi w najtrudniejszych warunkach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA