Alfa Romeo Stelvio | Nowe silniki i tylny napęd

W tym tygodniu rusza sprzedaż Alfy Romeo Stelvio z kolejnymi silnikami. Włoski SUV będzie dostępny z jednostkami: turbobenzynowym 2.0 i wysokoprężnym 2.2. W ofercie pojawi się wersja napędzana wyłącznie na tylną oś

Wzbogacona oferta Alfa Romeo Stelvio trafi na rynki EMEA (Europa, Bliski Wchód, Afryka). Auto będzie dostępne z nowym silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra. Jednostka wykonana z aluminium oferuje 180 KM maksymalnej mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na tylne koła poprzez 8-biegowy automat. Dzięki temu samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 210 km/h. Przy masie wynoszącej 1,6 tony, średnie spalanie to 4,7 l/100 km, a średnia emisja CO2 wynosi 124 g/km.

Kolejną nowością jest turbodoładowany, 2-litrowy silnik, który wzbogaci ofertę jednostek benzynowych. Cztery cylindry dostarczają 200 KM i 330 Nm na wszystkie koła przy pomocy systemu Q4 i 8-biegowej skrzyni automatycznej. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 215 km/h.

Więcej o Alfie Romeo Stelvio pisaliśmy tutaj: Alfa Romeo Stelvio | Ceny i wyposażenie

Czy twoim zdaniem Alfa Romeo Stelvio odniesie sukces w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Agora SA