Ferrari 458 Spider| Od gangsterów do policji

Tym egzemplarzem Ferrari 458 Spider jeszcze kilka miesięcy temu woził się pewien włoski mafiozo. Jednak finalnie samochód przeszedł na "dobrą stronę" i od kilku dni porusza się po ulicach w policyjnych barwach

Funkcjonariusze policji z Mediolanu będą wykorzystywać ten samochód do celów edukacyjnych, żeby pokazywać młodzieży, że przestępstwo nie popłaca. Przepisy we Włoszech umożliwiają przejmowanie majątku mafii na rzecz organów administracji publicznej. W ten sposób biały supersamochód ze składanym dachem trafił w ręce policji pod koniec 2015 roku. Firma zajmująca się przerabianiem seryjnych samochodów na potrzeby policji przygotowała ten egzemplarz za darmo.

Białe Ferrari 458 Spider trafiło wraz kilkudziesięcioma innymi pojazdami w ręce organów ścigania. Wszystkie auta i motocykle przejęły policja i straż pożarna. Będzie to kolejny włoski supersamochód w rękach mundurowych. Od jakiegoś czasu w okolicach Bolonii można spotkać policyjne Lamborghini Huracan, wykorzystywane do transportu organów lub ratowania życia - na pokładzie zainstalowano defibrylator. Inny egzemplarz Lamborghini porusza się okolicach Rzymu.

Włoskiej policji daleko jednak do floty supersamochodów używanych przez policjantów z Dubaju, w której znajdziemy m.in. Aston Martina One-77 czy Bugatti Veyrona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.