Peugeot 308 | Mamy pierwsze zdjęcia

W segmencie kompaktów robi się coraz ciekawiej. Swoje auta poważnie odświeżył koncern VAG, wcześniej zobaczyliśmy nowe Megane, a teraz czeka nas ofensywa drugiej francuskiej marki

Nowy Peugeot 308 powinien zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Źródła znad Sekwany mówią o czerwcu. Francuski kompakt czeka lekkie odświeżenie w postaci faceliftingu, a nie zupełnie nowa generacja. Nie ma więc mowy o rewolucyjnych zmianach.

Potwierdza to dość poważny wyciek zdjęć, które pojawiły się na Forum-Peugeot. Z przodu zauważamy od razu nowy kształt grilla z nowocześniejszą kratką (przypomina bardzo przód SUV-a 3008). Lekko przeprojektowano także LED-owe reflektory, a na przemodelowanych zderzakach pojawiły się światła przeciwmgielne o nowym kształcie oraz większe atrapy wlotów powietrza. Z kolei z tyłu chyba największą zmianą jest nowe wypełnienie reflektorów.

We wnętrzu pojawi się druga generacja chwalonego i-Cockpit, która również debiutowała na pokładzie 3008. Czy pod maską zajdą jakieś zmiany, jeszcze nie wiemy. Francuskie serwisy mówią o nowym turbodieslu 1.5 BlueHDI o mocy 100 i 120 KM.

Więcej o:
Copyright © Agora SA