Zotye SR9 | Wściekle różowy klon Porsche

Zotye SR9 to bezczelny klon Porsche Macana. W malowaniu ze zdjęć SUV będzie jedną z największych ciekawostek Salonu Samochodowego w Szanghaju

Zotye SR9, SUV-a do złudzenie przypominającego Porsche Macana, będzie można podziwiać na stoisku marki podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju.

Nie dość, że to podróbka Porsche Macana, to na targach zostanie pokazana edycja specjalna Nunsheng, która wyróżnia się wyjątkowym malowaniem. Lakier jest wściekle różowy, a w biały wnętrzu dominującym motywem również jest ostry róż. To wersja SR9 kierowana głównie do kobiet. Chińskie słowo "nunsheng" oznacza tyle co bogini. Serwis CarNews China tłumaczy, że tego określenia najczęściej używa się w odniesieniu do celebrytek i oznacza wtedy tyle co "kobieta, która jest podziwiana przez inne".

Standardowo Zotye SR9 kosztuje 15 790 dolarów (62 tys. zł). Różowa edycja specjalna została wyceniona znacznie wyżej - na 26 000 dolarów, czyli ponad 100 tysięcy w złotówkach. SR9 Nunsheng wyróżnia się tylko kolorem i przerobionym wnętrzem. Pod maską pracuje standardowy turbodiesel o pojemności 2 litrów i mocy 190 KM.

Co myślicie o projekcie Chińczyków?

Czy podoba Ci się Zotye SR9?
Więcej o:
Copyright © Agora SA