Prototypy | Nowy Mercedes klasy S bez tajemnic

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Mercedesa Klasy S. Topowa limuzyna ze Stuttgartu przechodzi facelifting. Oprócz zmian w wyglądzie, na pokładzie pojawią się nowe systemy, a pod maską zagoszczą nowe silniki

Najwięcej zmian w nowej S Klasie zaobserwujemy w przedniej części nadwozia. Oprócz zmienionych lamp i zderzaka poprawiono wloty powietrza oraz wygląd pokrywy chłodnicy. Z tyłu zainstalowano nowy zderzak i dołożono chromowany pasek łączący obydwie końcówki wydechu.

W kabinie odświeżonej limuzyny zainstalowano większe ekrany deski rozdzielczej oraz systemu infotainment, które wyglądają teraz jakby były połączone. Poza tym zmieniono kierownicę – pojawiła się nowa, trójramienna zamiast dotychczasowej dwuramiennej.

Na tylnej klapie przyłapanego egzemplarza jest oznaczenie S560 4Matic. Taka wersja będzie oferowana w USA i zastąpi dotychczasowy model S550. Mercedes jeszcze nie zdradził, czy taki model pojawi się w globalnej ofercie. Na pewno w odświeżonym modelu nie będzie już dostępna jednostka 4.7 V8 twin-turbo. Zamiast tego dołączy podwójnie doładowany silnik 4.0 V8 o tej samej mocy - 455 KM.

W nowym modelu zadebiutuje seria nowych sześciocylindrowych, rzędowych silników. Wśród nich znajdziemy turbodoładowaną jednostkę 3.0 oferującą 400 KM i 500 Nm. Możliwe, że dołączy również turbodiesel o tej samej pojemności, generujący 313 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Mercedes nie potwierdził jeszcze premiery odświeżonego Mercedesa Klasy S. Zachodnie źródła podają, że model zadebiutuje już w kwietniu podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju lub Nowym Jorku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.