Szalone koncepty Jeepa na Easter Safari

W tym roku po raz kolejny odbędzie się impreza Easter Jeep Safari. Na pustyni Moab spotkają się entuzjaści amerykańskiej marki i fani terenowej jazdy. Producent przygotował na tą okazję kilka niespodzianek w postaci nietuzinkowych konceptów

Już za kilka tygodni na amerykańskim pustkowiu pojawi się wielkie stado terenówek wyprodukowanych przez Jeepa. Wśród nich nie zabraknie kilku odważnych konceptów zbudowanych na bazie modeli produkcyjnych. Trzeba przyznać, że przedstawiciele amerykańskiej marki naprawdę się postarali.

Jeep Grand One

Powstał z okazji 25. urodzin modelu Grand Cherokee. Inżynierowie wykorzystali generację ZJ z 1993 roku i dołożyli kilka ciekawych modyfikacji. Przede wszystkim przedłużono rozstaw osi, poszerzono błotniki, a całość stoi na 33 –calowych oponach terenowych.

Jeep Safari

Ten koncept zapewni całkiem nowe doznania podczas jazdy w terenie. Standardowe drzwi z blachy zastąpiono konstrukcją z aluminium i przezroczystego winylu, dzięki czemu pasażerowie mają doskonały widok na to, co dzieje się poza kabiną. W spartańskiej kabinie umieszczono wyłącznie orurowanie i fotele.

Jeep Quicksand

To najbardziej szalony koncept przygotowany na tegoroczną imprezę. Głośny, szybki i bardzo stylowy hot rod poradzi sobie nawet w najcięższym terenie. Pod maską tej wersji pracuje potężny silnik Mopar 392 Crate Hemi połączony z sześciobiegową skrzynią ręczną.

Jeep Trailpass

Powstał na bazie nowego Compassa, ale specjaliści od terenowej jazdy przygotowali seryjny model do najcięższych przepraw. Całość stoi na podniesionym zawieszeniu i 18-calowych felgach. Przy okazji podrasowano jego wygląd przyciemniając tylne i przednie lampy, a na dachu zamocowano dodatkowy bagażnik.

Jeep Switchback

Oto najbardziej zaawansowana maszyna na tegoroczną imprezę terenową. Koncept wyposażono w przednią i tylną oś Dana 44, 4-calowy podnośnik oraz amortyzatory Fox, amortyzatory o wyższym stopniu odchylenia oraz 37-calowe opony.

Który z prezentowanych konceptów podoba się Wam najbardziej?

Jeep Renegade | Geny zobowiązują

Więcej o:
Copyright © Agora SA