Luksusowy rower dla właściciela Bugatti Chiron

Pierwsze egzemplarze najdroższego i najszybszego samochodu na świecie trafiają już do klientów, a tymczasem francuski producent uruchomił sprzedaż akcesoriów inspirowanych modelem Chiron. Oto najdroższy rower świata

Bugatti Chiron to supersamochód kosztujący 2,5 mln funtów. Pod maską skrywa 1479 KM maksymalnej mocy, a jego prędkość maksymalna to 420 km/h. Mając w garażu takie cacko warto zadbać o odpowiednie gadżety.

Dlatego w katalogu akcesoriów pojawił się ten wyjątkowy rower. Nad jego wyglądem czuwali projektanci pracujący dla Bugatti, ale za produkcję odpowiada niemiecka firma PG. Prezentowany jednoślad napędzany siłą mięśni jest wyposażony w tzw. „ostre koło”. A do tego jest to „najlżejszy rower miejski na świecie” – waży zaledwie 5 kg. Oprócz absolutnego minimum nie ma żadnych błotników, bagażnika, a nawet oświetlenia. Aerodynamicznie ukształtowana rama powstała z włókna węglowego.

Właściciele, którzy zdecydują się zamówić ten rower będą mogli wybrać kolor ramy nawiązujący do egzemplarza Bugatti Chiron stojącego w garażu. Oficjalna cena za ten rower nie jest znana, ale źródła donoszą, że trzeba szykować nawet 39 tys. dolarów. Całkiem spora kwota, ale zakładamy, że do budowy wykorzystano równie kosmiczną technologię. Chętni będą musieli się pospieszyć, ponieważ powstanie tylko 667 egzemplarzy.

Firma rowerowa PG powstała w 2004 roku. Jej założycielem jest Manuel Ostner. Firma bardzo szybko trafiła do grona prestiżowych producentów jednośladów dla takich gwiazd jak Christoph Waltz, Orlando Bloom, Bryan Adams czy Lady Gaga.