Lamborghini Huracan w służbie policji

Polscy policjanci mogą po raz kolejny zazdrościć kolegom po fachu z południa Europy. Funkcjonariusze policji z Włoch mają do dyspozycji kolejny egzemplarz Lamborghini Huracan

Producent supersamochodów z Sant Agata Bolognese postanowił przekazać kolejny egzemplarz dla włoskiej policji. Dwa lata temu w ręce policji autostradowej w Rzymie dołączył pierwszy Huracan. Drugi samochód tej marki będzie wykorzystywany do udzielania pierwszej pomocy lub transportowania organów. Poza tym będzie wspomagał w codziennych obowiązkach policjantów.

Egzemplarz, który trafił w ręce policji pomalowano specjalnym, niebieskim lakierem, a na bokach pojawiły się białe napisy „Polizia”. Oczywiście nie mogło zabraknąć delikatnych, trójkolorowych akcentów nawiązujących do flagi Italii. Pod tylną klapą policyjnego Lamborghini pracuje silnik V10 5.2 o mocy 602 KM, a napęd trafia na wszystkie koła.

Na potrzeby pracy w służbach mundurowych samochód został odpowiednio przerobiony. W kabinie zamontowano tablet, urządzenia do rejestrowania wideo oraz oświetlenie ostrzegawcze. W przednim bagażniku umieszczono specjalną chłodziarkę przystosowaną do przewozu ludzkich organów oraz krwi. Na pokładzie znalazł się także defibrylator, który uratować życie podczas niejednej akcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.