Kia Stinger GT | Szybsza niż szacowano

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit zadebiutowała Kia Stinger GT. Producent poinformował wtedy, że sportowa wersja rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. W rzeczywistości nowy model okazał się szybszy

Kia Stinger GT to najszybszy model w historii koreańskiego producenta. Samochód skrywa pod maską podwójnie doładowane V6 o pojemności 3,3 litra. Motor generuje 370 KM maksymalnej mocy i 510 Nm momentu obrotowego, dostępnego przy 1300 obr./min.

Całość trafia na tylną oś przy wykorzystaniu mechanizmu różnicowego. Koreański model rozpędzi się maksymalnie do 270 km/h, ale przy okazji premiery nowego modelu okazało się, że jest szybszy niż zakładano. Producent podawał w danych technicznych, że czas sprintu do setki to 5,1 sekundy. W rzeczywistości Stinger GT okazał się szybszy. Najnowszy, oficjalnie zmierzony czas to 4,9 sekundy.

Oprócz tego koreański gran tourer jest dostępny ze słabszymi silnikami i napędem na wszystkie koła. W ofercie jest jeszcze dwulitrowy silnik oferujący 255 KM i 353 Nm. Na końcu stawki jeszcze motor wysokoprężny. Jednostka o pojemności 2,2 litra dostarcza 200 KM i 440 Nm.