Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Motywem przewodnim mijającego tygodnia w motoryzacji były SUV-y. Za to polska branża odlicza już dni do startu Poznań Motor Show 2017, do którego został nam już niecały tydzień

Najwięcej zamieszania w mijającym tygodniu zrobiła Skoda. Czesi pokazali pierwsze zdjęcia konceptu Vision E. To mocny, elektryczny SUV coupe, który wyposażony jest w bardzo zaawansowany system autonomicznej jazdy. Vision E oficjalnie zadebiutuje w połowie kwietnia podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Warto się nim zainteresować, bo to bezpośrednia zapowiedź nowego, produkcyjnego modelu Skody. Vision S był ostatnią prostą przed premierą Kodiaqa, a Vision E daje nam przedsmak Kodiaqa Coupe. Zapowiada też wejście marki w erę elektryczności - Superb z napędem plug-in pojawi się w salonach już w 2019 r..

Swojego dużego SUV-a pokazał też SsangYong. Nowy Rexton prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie, a Koreańczycy obiecują, że wykonanie wnętrza będzie stało na wysokim poziomie. Znając SsangYonga, Rexton będzie bardzo przystępnie wyceniony, co na pewno pomoże mu w walce o klienta. W Szanghaju zobaczymy też nowego Lexusa NX. Japończycy rozpoczęli promocję modelu i pokazali pierwsze zdjęcie.

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda fot. Skoda

Nam w redakcji tydzień również upłynął pod znakiem SUV-ów. Najpierw zorganizowaliśmy pojedynek wagi ciężkiej - Audi Q7 kontra Volvo XC90. Choć rywalizacja była bardzo wyrównana, to nasz naczelny bardziej skłania się ku szwedzkiemu gigantowi. Chwilę później sprawdziliśmy nowe Audi Q5, a SUV z Ingolstadt zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Mieliśmy też okazję przejechać się nowym Oplem Insignia i o parę segmentów mniejszą Kią Picanto.

Wszystkie najważniejsze wydarzenie znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.