Prototypy | Rolls-Royce czy limuzyna Putina?

W sieci pojawiły sie zdjęcia tajemniczej limuzyny. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zamaskowany prototyp Rolls-Royce`a lub Bentleya, ale źródła donoszą, że jest to najnowsza limuzyna przygotowywana dla Władimira Putina

Mocno oklejony egzemplarz nie ma nic wspólnego z brytyjskimi markami. Prawdopodobnie jest to tzw. Kortez, czyli nowa limuzyna przeznaczona dla prezydenta Rosji. Kilka miesięcy temu producent zapowiedział produkcję samochodu przeznaczonego dla wysokich przedstawicieli rosyjskiego rządu, z prezydentem włącznie.

Wygląd limuzyny nawiązuje do klasyków gatunku - model cechuje trójbryłowe nadwozie i kanciaste kształty z długimi zwisami. Projekt powstaje przy współpracy moskiewskiego ośrodka naukowego, instytutu motoryzacyjnego oraz marki Porsche. Pod maskę trafi turbodoładowana jednostka V12 o pojemności sześciu litrów. Taki silnik dostarczy nawet 800 KM maksymalnej mocy.

Co ciekawe, samochód będzie dostępny w normalnej sprzedaży dla zwykłych klientów. Na rynku pojawi się kilka wersji różniących się wyglądem nadwozia - SUV, minivan, limuzyna i sedan.  Firma nie zdradza szczegółów na temat swojego projektu, ale wschodnie źródła donoszą o uruchomieniu produkcji jeszcze przed końcem tego roku. Do 2020 roku na drogach Rosji pojawi się nawet 5 tys. egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce Cullinan | Nie nazywaj go SUV-em!

Wizualizacja Rolls-Royce'a CullinanWizualizacja Rolls-Royce'a Cullinan fot. OmniAuto.it

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.