Nowe BMW X3 | Sportowa wersja już w październiku

Jeżeli informacje amerykańskich mediów się potwierdzą, to już w październiku na drogi wyjedzie sportowa wersja nowego SUV-a z Bawarii

Pod maską sportowej wersji M40i ma pracować rzędowa szóstka o pojemności 3 litrów. Ten sam silnik pracuje w tej samej odmianie X4 - w SUV-ie coupe generuje 360 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z 8-stopniowym automatem Steptronic, a moc przekazywana jest na koła obydwu osi. Pierwsza setka? Niecałe 5 sekund. Jak donoszą amerykańskie portale, BMW X3 M40i będzie gotowe już w październiku tego roku. Moc ma podobno podskoczyć w okolice 400 KM.

M40i to tylko przedsmak sportowych emocji, jakich ma dostarczyć nowa generacja X3. Do oferty po czasie ma dołączyć również rasowa wersja M.

Prototyp nowego BMW X3Prototyp nowego BMW X3 fot. BMW

Co już wiemy o nowym BMW X3?

BMW X3 trzeciej generacji zostanie zbudowane na bazie platformy CLAR. W porównaniu z poprzednikiem możemy się spodziewać wyraźnie niższej wagi, co przełoży się na osiągi i zużycie paliwa. "Źródła bliskie marki" donoszą także, że nowe X3 trochę urośnie, aby zdystansować się od kompaktowego modelu X1. Za to stylistyka nadwozia nie powinna nas zaskoczyć - Niemcy znani są ze swojego konserwatywnego podejścia do projektowania samochodów. Będziemy mieli do czynienia z ewolucją, a nie rewolucyjnymi zmianami. Również wnętrze nie zmieni się drastycznie.

W ofercie nowego BMW X3 ma się pojawić hybryda typu plug-in, wspomanian przed chwilą usportowiona wersja M40i oraz X3 M, które znajdzie się na szczycie oferty. Potwierdzone jest również BMW X3 w pełni elektryczne - wersja EV zadebiutuje w 2020 roku.

Nowe BMW X3 zostanie prawdopodobnie zaprezentowane w sierpniu. Miesiąc później SUV będzie jedną z największych gwiazd Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.