BMW przygotowuje pickupa?

Rynek motoryzacyjny całkowicie oszalał. Lamborghini, Aston Martin, a nawet Rolls-Royce pracują nad SUV-ami, Mercedes wprowadza do oferty pickupa, a w gamie BMW możemy znaleźć przednionapędowy samochód. To jednak nie koniec niespodzianek od bawarskiej marki

Prawdopodobnie ostatni ruch marki ze Stuttgartu zainspirował włodarzy BMW, żeby rozważyć wprowadzenie pickupa do gamy modelowej. Nie będzie to pierwsza przymiarka do nowego segmentu, ponieważ lata temu pojawiły się prototypy BMW E30 i E92 M3 w takim wydaniu.

Kilka miesięcy temu dyrektor zarządzający australijskim oddziałem poinformował w rozmowie z dziennikarzami, że marka mocno przygląda się ruchom konkurencji, a konkretnie Mercedesa. Na koniec wywiadu dodał: "Nigdy nie mów nigdy".

Pierwszy pickup Mercedesa to efekt kooperacji z marką Nissan, ale model z gwiazdą na masce oferuje bardzo wysoki poziom komfortu i wyposażenia. W przypadku BMW można podejrzewać o współpracę Toyotę, z którą pracuje nad sportowym modelem.

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje modelu bazujące na stylistyce X5, a tymczasem czekamy na premierę konkurencyjnego Mercedesa. Tak na dobrą sprawę, Klasa X nie zadebiutowała jeszcze w wersji produkcyjnej, ale można się spodziewać, że auto pojawi sie na targach we Frankfurcie. W końcu jakiś czas temu producent rozpoczął zbieranie zamówień na nowy model.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy X Concept | Pickup premium

Mercedes klasy X ConceptMercedes klasy X Concept fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.