Syn Schumachera szaleje za kółkiem

Kilka tygodni temu ruszyła seria filmów pt. "Fahrschule Furious", w której głównym bohaterem jest Mick Schumacher - syn legendarnego kierowcy Formuły 1. Młody kierowca uczy się podstaw jazdy za za kółkiem Mercedesa A45 AMG. Zobaczcie, co z tego wyszło

W roli instruktora na prawym fotelu sportowego Mercedesa pojawił się znany komediant Harry G, który już na wstępie poucza "Quick Micka" nauczycielskim tonem o tym, jak zachować za kierownicą podczas zmiany pasa ruchu. Podkreśla jak ważne jest sprawdzanie sytuacji na drodze przy użyciu trzech dostępnych lusterek.

Jednak bardzo szybko okazuje się, że utalentowany kierowca Formuły 3 posiada umiejętności, które pozwalają uniknąć wypadku, gdy na drodze niespodziewanie pojawia się skrzynka z butelkami. Instruktor porównuje jego reakcje do legendarnego bramkarza - Olivera Kahna.

Po chwili na drodze pojawia się pojazd sprzątający drogę, który jest dla nich niczym Safety Car. Za kółkiem zasiada kolejna znana postać związana z motorsportem. To Bernd Maylander - człowiek odpowiedzialny za zabezpieczanie wyścigów Formuły 1. Niestety, w tym momencie akcja kolejnego odcinka się kończy. Już za kilka dni zadebiutuje w sieci kolejny epizod "Fahrschule Furious". Wiadomo już, że w jednym z odcinków wystąpi niemiecki piłkarz Must Ozil.

Mick Schumacher, syn Michaela, to 18-latek robiący karierę w sportach motorowych. W profesjonalnych wyścigach zadebiutował już w 2008 roku, a obecnie ściga się w Formule 4 ADAC, w ramach zespołu Prema Powerteam. We włoskiej serii Formuły 4 zajął w ostatnim sezonie drugie miejsce. W tym roku młody Schumacher wystartuje w wyścigach Formuły 3 organizowanych przez FIA. Pierwszy wyścig z serii rusza już w połowie kwietnia na torze Silverstone.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.