Skoda Vision E | Elektryczny SUV Coupe z Czech

Dopiero co wyciekły poufne informacje o planach Skody w segmencie SUV, a Czesi dzień później wypuszczają do sieci szkic nowego modelu [Aktualizacja] Mamy kolejne zdjęcia i pierwsze informacje!

Dużego, siedmioosobowego SUV-a, model Kodiaq zapowiadała koncepcyjna Skoda Vision S. Na początku kwietnia, podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, Czesi zaprezentują kolejny koncept. Pod kryptonimem Vision E kryje się prawdopodobnie długo zapowiadany Kodiaq Coupe.

O bardziej sportowym wcieleniu Kodiaqa, już informowaliśmy. Mimo że SUV-y coupe raczej nie grzeszą walorami praktycznymi, to Skoda - w swoim stylu - mówi o "najbardziej praktycznym aucie w klasie". Czesi chcą zaoferować jak największy bagażnik i dużo miejsca z tyłu nawet dla wysokich pasażerów. Ze względu na ścięty dach wersja siedmioosobowa jest wykluczona. Auto powstaje z myślą o rynku chińskim i to tam będzie produkowane. O ewentualnej europejskiej premierze przedstawiciele marki na razie się nie zająknęli, ale nikt też jej nie wykluczył.

Aktualizacja 29.03.2017 r. | Informacje z ostatniej chwili!

Skoda nareszcie ujawniła pierwsze informacje o nowym modelu i dwa kolejne szkice. Tym razem na teaserach możemy zobaczyć piękną i dynamiczną sylwetkę auta. Skoda Vision E mierzy 4645 mm długości, 1917 mm szerokości i 1550 mm. Rozstaw osi to imponujące 2850 mm.

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda

Zgodnie z przewidywaniami litera E oznacza elektryczność. Na pokładzie współpracują ze sobą dwa silniki elektryczne, a napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła.. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną i posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Duży zasięg koncept zawdzięcza pojemnym akumulatorom litowo-jonowym.

Vision E wyposażony jest też w kilka rozwiązań, które w przyszłości znajdą się w samochodach autonomicznych. Auto potrafi samodzielnie poruszać się w korkach, przejść na autopilota na drogach szybkiego ruchu, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a następnie parkować i wyjeżdżać z miejsca postojowego.

Impreza w Szanghaju rozpoczyna się 19 kwietnia. Wtedy, albo trochę wcześniej, powinniśmy dowiedzieć się o koncepcie wszystkiego, a Skoda opublikuje prawdziwe zdjęcia elektrycznego SUV-a.

Skoda VisionSSkoda VisionS fot. Skoda

Kodiaq Coupe to jeden z trzech SUV-ów, które marka niedługo zaprezentuje. Z zamkniętego spotkania pracowników Skody w Chinach wyciekły zdjęcia z prezentacji, a na nich widzimy, że w Czechach trwają jeszcze prace nad Modelem K i Modelem Q. Wszystko wskazuje, że będzie to nowe Yeti oraz mały crossover na bazie Fabii. Z kolei pierwsza hybryda w ofercie Skody pojawi się już w 2019, kiedy do sprzedaży zostanie wprowadzony Superb z napędem typu plug-in.

Plany Skody w segmencie SUVPlany Skody w segmencie SUV fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.