Ford przymierza się do stworzenia SUV-ów RS

Na fali ciągle wzrastającej popularności SUV-ów i crossoverów oddział Ford Performance przygotowuje się do stworzenia swojego własnego projektu. Może być ciekawie

Ford wprowadził ostatnio do sprzedaży - również w crossoverach i SUV-ach - wersję ST-Line. To jednak tylko pakiet stylistycznych dodatków jak lekko przemodelowane zderzaki, nowe wzory felg, czarny grill, przyciemnione klosze reflektorów, plakietki ST czy parę sportowych detali we wnętrzu. Jednak ST-Line nie oznacza żadnych zmian pod maską. To się może niedługo zmienić.

Szef sportowego oddziału marki (Ford Performance), Dave Pericak, w rozmowie z serwisem Car Dealer Magazine zdradził, że bardzo uważnie śledzi segment SUV-ów. Jego zdaniem - nie licząc bardzo drogich marek premium - brakuje tam prawdziwie sportowych samochodów. Pericak zasugerował, że w najbliższym czasie Amerykanie mogą poważnie namieszać w segmencie. Dziennikarze wyciągnęli z niego, że w Ford Performance trwają zaawansowane prace nad pierwszym SUV-em z dopiskiem RS.

Oczywiście Pericak nie zdradził jeszcze o jaki model chodzi, ale najprawdopodobniejszym kandydatem wydaje się Kuga. Pod maskę kompaktowego SUV-a miałby trafić 2,3-litrowy silnik EcoBoost z Focusa RS. W hot-hatchu generuje 350 KM mocy. Następny w kolejce mógłby być duży SUV Edge.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS | Test | Mega Hatch

Ford Focus RSFord Focus RS Fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.