Tuning | Pogea Ares | 405 KM w Fiacie 500

Jeżeli uważacie, że Abarth robi słabe i wolne samochody, to powinniście się zainteresować projektem Pogea Racing. Ten Fiat 500 zdystansuje niejedno rasowe sportowe auto

Pogea Racing to niemiecka firma zajmująca się ekstremalnym tuningiem samochodów. Ich najnowszy projekt to mocno podrasowany Fiat 500. Już sama nazwa auta wzbudza respekt - Niemcy poszukali inspiracji w greckiej mitologii i ochrzcili malucha "Ares". Na cześć mitycznego boga wojny. Wszystkie elementy agresywnego bodykitu wykonano oczywiście z włókna węglowego.

Jeszcze większe wrażenie robi jednostka napędowa. Sercem "pięćsetki" pozostaje czterocylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra konstrukcji Fiata, który współpracuje z 5-biegową, ręczną skrzynią. Pogea Racing zafundowała jednak mu pakiet tak poważnych poprawek (niestety, szczegółów jeszcze nie ujawniono), że moc to aż 405 KM i 445 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak podaje tuner, dopracowywanie 405-konnego, turbodoładowanego silnika 1.4 trwało 4 lata. O przyczepność dbają wyczynowe opony Michelin Pilot Sport.

Jeżeli wierzyć tunerowi, to Pogea Ares rozpędza się do 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna to imponujące 288 km/h.

Ile ponad 400-konny Fiat 500 kosztuje? Naprawdę sporo, bo 58 950 euro, czyli około 250 tysięcy złotych. Za te pieniądze może mieć już Porsche 718 Cayman.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.