Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Kurz po Genewie opadł, a w motoryzacji zaczął się sezon ogórkowy. W tym tygodniu najwięcej działo się za sprawą Volkswagena. I to niekoniecznie po myśli Niemców...

Mijający tydzień można by uznać za nudny, gdyby nie Volkswagen. Niemiecki koncern szykuje na drugą połowę roku kilka naprawdę ważnych premier i ma poważne problemy z utrzymaniem ich w tajemnicy. Zaczęło się od Volkswagena Touarega - nowa generacja flagowego SUV-a została przyłapana na lotnisku w Johannesburgu. Bez żadnego kamuflażu! Nowy SUV zapowiada się świetnie - przód nawiązuje do Arteona a dynamiczna sylwetka do konceptu T-Prime Concept GTE. Okazało się, że na tym samym parkingu w RPA obok stało również nowe Polo. Tutaj zmiany są już delikatniejsze. Nie powinno nas to jednak dziwić, bo Volkswagen zapowiadał już wcześniej, że nowa generacja to głównie nowości ukryte pod karoserią. Oba auta oficjalnie zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku.

Z kolei z zamkniętego spotkania Skody w Chinach wyciekło zdjęcie slajdu, z którego dowiedzieliśmy się, że do 2019 roku czeska marka wypuści na rynek jeszcze trzy SUV-y. Na pewno będzie to Kodiaq Coupe (nie wiemy czy trafi do Europy), nowe Yeti i tajemniczy projekt, który może okazać się crossoverem na bazie Fabii.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia fot. Kia | Piękną Kię Stinger zobaczymy już w Poznaniu

Na naszym krajowym podwórku odliczamy już dni do Poznań Motor Show 2017 (06-09 kwietnia). W stolicy Wielkopolski będzie miało miejsce kilku ważnych premier. Przykładowo, w Poznaniu zobaczymy najszybsze modele AMG (Mercedes hucznie obchodzi 50. urodziny sportowej dywizji), przepiękną Kię Stinger i nowe Suzuki Swift.

Wszystkie najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia znajdziesz poniżej:

Więcej o:
Copyright © Agora SA