Tuning | Ferrari F12 w rękach Polaków z Carlex Design

Carlex Design pochwaliło się kolejnym oryginalnym projektem. Tym razem Polacy wzięli na warsztat Ferrari F12 Berlinetta

Carlex Design słynie z niepowtarzalnych projektów. Tym razem Polacy zajęli się Ferrari F12 Berlinetta. Pod maską pięknego Ferrari pracuje wolnossąca V-dwunastka o pojemności 6,3 litra i mocy 730 KM. Moc pozostała bez zmian. Carlex też nie bawił się w poważne modyfikacje wyglądu F12 - nowy jest odcień jaskrawej żółci i kilka drobnych stylistycznych dodatków. Tuner - w swoim stylu - skupił się na wnętrzu. W kabinie dominującym motywem również jest kolor żółty. Do wykonania wnętrza wykorzystano skórę, alcantarę, włókno węglowe oraz metal.

Niestety, Carlex Design nie podaje ceny swojego projektu.

To niejedyny spektakularny samochód Carlex Design. Przykładowo, Polacy wzięli się też za ikonę motoryzacji, Forda Mustanga:

Ford Mustang Carlex DesignFord Mustang Carlex Design fot. Carlex Design

Inny projekt to Dodge Challenger Hellcata. Muscle car przemienił się w prawdziwe auto z piekła rodem:

Dodge Challenger Hellcat Carlex DesignDodge Challenger Hellcat Carlex Design fot. Carlex Design

Firma z Czechowic-Dziedzic to coś więcej niż tuning - to rodzaj sztuki. Każdy projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy. Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, a niebawem również w Korei Południowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.