Nowy SsangYong Rexton | Zapowiada się bardzo ciekawie

SsangYong konsekwentnie buduje swoją ofertę w segmencie SUV. Już niedługo zobaczymy produkcyjną wersję flagowego modelu Koreańczyków. Zapowiada się ciekawie

Po raz pierwszy nowego Rextona mogliśmy zobaczyć pod koniec zeszłego roku w Paryżu. Na francuskich targach SUV krył się pod intrygującym konceptem LIV-2. Marka

jest już jednak gotowa pokazać gotowy projekt. Produkcyjnego Rextona zobaczymy w przyszły czwartek podczas Salonu Samochodowego w Seulu.

SsangYong zapowiada szybką rynkową premierę modelu. Do pierwszych kierowców na rodzimym, koreańskim rynku nowy Rexton trafi jeszcze przed wakacjami. Do salonów sprzedaży w innych zakątkach globu - również w Europie - SUV ma przyjechać do końca roku.

Od strony stylistycznej możemy się spodziewać bardzo ciekawego projektu. SsangYong już jakiś czas temu zerwał ze swoim starym wizerunkiem. Od 2015 roku o wygląd nowych modeli producenta dbają ludzie ze słynnego, włoskiego studia projektowego Pininfarina. Skąd ta współpraca? I SsangYong, i Pininfarina należą do większego gracza -  indyjskiego giganta Mahindra & Mahindra. Pierwsze szkice-teasery potwierdzają, że Rexton może być jednym z ładniejszych SUV-ów w segmencie.

Teaser nowego SsangYonga RextonTeaser nowego SsangYonga Rexton fot. SsangYong

Na szczegóły techniczne trzeba jeszcze poczekać. Jedyny konkret, jaki mamy, to wymiary. Nowy SsangYong Rexton ma mierzyć 4 850 mm długości, 1 920 mm szerokości i 1 800 mm wysokości. Rozstaw osi to pokaźne 2 865 mm. Pod maską będą pracować silniki benzynowe i "zupełnie nowy, przyjazny środowisku diesel". W przyszłości do oferty powinna dołączyć mocna hybryda. Standardem będzie napęd na przód, ale Rexton w wyższych wersjach będzie wyposażony w napęd 4x4.

Czy Twoim zdaniem SsangYong ma szanse odnieść sukces na europejskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.